2 apríl 2015
2 apríla 2015,

Sila, rýchlosť a účinnosť systémov Connex boli uz veľa krát overené nešťastnými majiteľmi, ktorí sa stali obeťami zlodejov áut. Zlodeji využívajú dobre zdokumentované klonovanie kľúčov. Avšak bez prítomnosti karty vodiča je pult bezpečnostnej ochrany upozornený v momente, keď sa vozidlo dostane do pohybu. Poplach je odoslaný aj v prípade, že boli použité originálne kľúče alebo pri odťahu vozidla.
S upozornením o potenciálnej krádeži kontaktuje pult bezpečnostnej služby zákazníka a takisto políciu. Medzitým je pohyb nežiadúcich pasažierov vozidla bez ich vedomia monitorovaný.
V minulosti prevažoval skôr oportunistický typ zlodeja pričom dnes je to organizovaná kriminálna skupina, ktorá sa zameriava na prémiove vozidlá, ktoré môže vyviezť z krajiny v priebehu niekoľkých minút. Rýchlosť a efektivita Connexu je nevyhnutná.
Po konfirmácii krádeže majiteľom je otvorený komunikačný kanál, pult bezpečnostnej služby na diaľku sleduje vozidlo a v prípade jeho zastavenia je schopný zablokovať motor a tým znehybniť vozidlo. Miestny policajný orgán je vyslaný na dané miesto.
Vozidlo je takto zvyčajne nájdené v priebehu niekoľkých hodín.

Takýto prípad s použitím originálneho kľúča sa stal majiteľovi vozidla Porsche, keď mu zlodeji pri krádeži v dome ukradli aj kľúč od vozidla. Zlodeji stihli s vozidlom prejsť 100 kilometrov zo South Yorkshire do Briminghamu. Majiteľ nahlásil krádež o 4:17 ráno a vozidlo bolo na mape lokalizované pultom bezpečnostnej služby o 4:20. O sedem minút neskôr obdržal majiteľ Porsche informáciu, že vozidlo bolo zaistené políciou.
Tento príklad je jedným z najlepších reálnych demonštrácii vyhľadávacieho systému Connex. Dohľadanie vozidla s nulovým poškodením je najlepší výsledok pre vlastníka, poisťovňu a políciu. Týmto sa zákazník vyhne zdĺhavemu a nákladnemu procesu tým, že polícia bola schopná efektívne dohľadať vozidlo a predísť potenciálnemu riziku nebezpečnej vysokorýchlostnej naháňačky.

Pretože zlodeji sa v súčasnosti zameriavajú na luxusnejšie vozidlá s vysokou hodnotou, ich majitelia často prichádzajú o vozidlá navždy. Strátou takéhoto vozidla môžu vzniknúť neočakávané a hlavne zbytočné náklady. Vďaka systému Connex majiteľ zabráni tomuto všetkému a dostane svoje vozidlo naspäť.