Ako to funguje

 • V prípade neautorizovanej manipulácie s vozidlom sa odošle signál na pult bezpečnostnej služby, ktorá zabezpečuje 24-hodinové stráženie vozidla na území Slovenskej republiky. Podľa špecifikácie služby je tento signál odoslaný automaticky alebo je možné kontaktovať pult bezpečnostnej služby telefonicky na 24 hodinovej zákazníckej linke s požiadavkou na dohľadanie vozidla.
 • V prípade, že pult bezpečnostnej služby obdrží automaticky generovanú poplachovú správu zo zariadenia je kontaktovaný užívateľ vozidla pracovníkom pultu bezpečnostnej služby pre overenie, či sa jedná o skutočnú krádež vozidla alebo o falošný poplach.
 • V prípade potvrdenia krádeže užívateľom vozidla, kontrolu nad vozidlom preberá pult bezpečnostnej služby.
 • Pult bezpečnostnej služby vykoná štandardnú protikrádežovú procedúru (aktivácia blokovania motora, sledovanie a dohľadanie vozidla...). Pult bezpečnostnej služby je prepojený online s partnerskými bezpečnostnými agentúrami Connex v iných krajinách.
 • Konkrétne postupy sa môžu líšiť v jednotlivých krajinách podľa príslušnej miestnej legislatívy.

Použité technológie

 • Bezpečnosť a spoľahlivosť celého systému zaručuje hlavný server umiestnený vo Švajčiarsku.
 • Špeciálna SIM karta VODAFONE garantuje automatický roaming vďaka partnerstvu s viac ako 360 mobilnými operátormi po celej Európe, čo znamená, že služba využíva dostupnú sieť všetkých operátorov bez ďalších poplatkov. V prípade že zariadenie stratí signál jedného z operátorov, automaticky sa pripája na inú dostupnú sieť.
 • Na lokalizáciu vozidla slúži miniatúrny nízkoenergetický GPS modul konštruovaný popredným svetovým dodávateľom lokalizačných technológií.
 • Spojenie jednotky so serverom zabezpečuje GSM modul Cinterion, ktorý patrí medzi najspoľahlivejšie, má malé rozmery, nízku váhu a spotrebu.
 • Mapové zobrazenie využíva pre dosiahnutie najpodrobnejších detailov podklady od popredných svetových dodávateľov digitálnej kartografie, dodávateľov dát pre rozvoj informačných systémov a geografických lokalizácií.

Ako je zabezpečená služba Connex

 • Výrobcom zariadení a prevádzkovateľom systému Connex je spoločnosť Vodafone Automotive, ktorá patrí medzi európskych lídrov v oblasti zabezpečenia vozidiel. V jednotlivých krajinách je služba zabezpečená prostredníctvom siete regionálnych poskytovateľov služieb a národných bezpečnostných agentúr, ktoré zdieľajú infraštruktúru systému Connex.

  Vodafone Automotive je významná Európska spoločnosť v oblasti elektronického zabezpečenia a ochrany automobilov. Spoločnosť bola založená v roku 1973 ako Cobra Automotive Technologies v Talianskom Varese. Vodafone Automotive je významným dodávateľom zabezpečovacích zariadení a parkovacích senzorov pre popredné Európske a Japonské automobilky, ktoré tieto produkty používajú v prvovýrobe a ako svoje originálne príslušenstvo. Autoalarmy, parkovacie senzory a príslušenstvo sú určené pre osobné a nákladné vozidlá a motocykle. Vodafone Automotive je zastúpený prostredníctvom siete viac ako 40-tich distribútorov na trhoch Európy, Ázie, Afriky a Južnej Ameriky. Viac ako 30-ročné skúsenosti spoločnosť využila pri konštrukcii technologicky vyspelého zariadenia.


 • Dodávateľom služby Connex a distribútorom zariadení Vodafone Automotive v Slovenskej republike je spoločnosť Elpool s.r.o. v spolupráci s regionálnym poskytovateľom služby pre územie českej a slovenskej republiky firmou F&B Company s.r.o.

  Firma ELPOOL s.r.o. sa zaoberá montážou elektronických zabezpečovacích zariadení a príslušenstva do automobilov už od roku 1993. V snahe špecializovať sa na kvalitné zariadenia od renomovaných výrobcov sme v roku 2004 sortiment dodávaných zariadení rozšírili o značku Vodafone Automotive (Cobra Automotive). Po veľmi dobrých skúsenostiach s produktami tejto značky, sme od júna 2006 začali s distribúciou týchto zariadení v rámci Slovenskej republiky. Naším cieľom je ponúknuť zákazníkom kvalitnú alternatívu od renomovaného európskeho výrobcu Vodafone Automotive, ktorý pozorne sleduje najnovšie vývojové trendy v automobilovom priemysle a reaguje na ne ponukou špičkových produktov.


 • Nepretržitý dohľad zabezpečuje Securitas ČR s.r.o., dcérska spoločnosť švédskej bezpečnostnej agentúry Securitas AB, ktorá je v súčasnosti najväčšiou firmou na svete v oblasti komerčného zabezpečenia. Zamestnáva približne 260 000 zamestnancov vo viac ako 40 krajinách sveta. Na českom trhu pôsobí firma Securitas ČR s.r.o. od roku 1991. Na celom území Českej republiky prevádzkuje nepretržitý systém diaľkovej ochrany vozidiel nazývaný Pult bezpečnostnej ochrany.

Pokrytie

Dohľadanie a zaistenie vozidiel vybavených systémom Connex je možné prostredníctvom partnerských bezpečnostných agentúr v nasledujúcich krajinách:

Albánsko, Andora, Anglicko, Bielorusko, Belgicko, Bosna, Bulharsko, Cyprus, Čierna hora, Česká republika, Chorvatsko, Estónsko, Dánsko, Fínsko, Francúzsko, Gibraltar, Grécko, Holandsko, Írsko, Korzika, Kosovo, Lichtenštajnsko, Litva, Lotyšsko, Luxembursko, Malta, Maďarsko, Macedónsko, Monako, Nemecko, Nórsko, Poľsko, Portugalsko, Rakúsko, Rumunsko, Rusko, San Marino, Slovensko, Slovinsko, Srbsko, Španielsko, Švédsko, Švajčiarsko, Taliansko, Turecko, Ukrajina, Vatikán


Mapa pokrytia

Montáž zariadenia

 • Správna činnosť zariadenia a úroveň zabezpečenia vozidla je vo veľkej miere závislá od kvalitnej montáže zariadenia.
 • Montáž zariadení Connex je prevádzaná výhradne v autorizovaných montážnych strediskách. Sieť montážnych stredísk je tvorená vybranými montážnymi firmami, ktoré sa profesionálne zaoberajú touto činnosťou a predajcami vozidiel.
 • Podmienkou pre zaradenie do siete montážnych stredísk Connex je splnenie technických a personálnych predpokladov a absolvovanie školenia.